• Tanıtım

    Çankırı Karatekin Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü 2008 yılında kurularak 2009-2010 eğitim-öğretim yılından itibaren birinci öğretim ve ikinci öğretim programlarıyla lisans eğitimine başlamış, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında Matematik(İngilizce) programını da lisans eğitimine eklemiştir. Akademik yapılanmasını hızla geliştirmekte olan Matematik Bölümünde şu anda 3 Profesör, 4 Doçent, 7 Doktor Öğretim Üyesi , 2 Öğretim Görevlisi Doktor ve 4 Araştırma Görevlisi bulunmaktadır.


    Bölümün dört yıllık lisans programı, öğrencilerin, gerek yurtiçi gerekse yurtdışındaki üniversitelerde matematiğin farklı alanlarında veya ilgili disiplinlerde lisansüstü eğitimleri için gerekli olan temel bilgiyi verecek şekilde düzenlenmiştir. Bunun yanısıra, programda yer alan seçmeli dersler ile öğrencilerin hedefledikleri kariyerlerinde ihtiyaç duyabilecekleri bilgi altyapısını destekleme imkanı sunulmaktadır.


    Matematik Bölümü, öğrencilerine, lisans eğitimleri esnasında yurtdışındaki üniversitelerde eğitim alma ve farklı kültürleri tanıma imkanı sağlamak amacıyla Avrupa’ daki değişik üniversiteler ile Erasmus ikili değişim anlaşması imzalamıştır..